Adio promovare! Metalurgistul Cugir – Șoimii Pâncota 0-3. Echipa lui Opric a fost umilită de lider

Metalurgistul CugirMetalurgistul Cugir a ratat promovarea în Liga a II-a, după ce a pierdut cel mai important meci din play-off, cu Șoimii Pâncota. Gruparea din Cugir a cedat 0-3 pe propriul teren, iar promovarea rămâne un vis frumos pentru echipa lui Opric.

După 0-0 la pauză, Metalurgistul Cugir a primit trei goluri în repriza secundă, iar echipa lui Opric a fost knock-out în repriza a doua. Alin Mihai și Dumitru Mitu în minutele 51, 77 și 62, au semnat prohodul care a ucis definitiv visul promovării.

De la Metalurgistul au absentat Schuller, Negură și Cârstean, iar lipsa acestora s-a simțit din plin.

Metalurgistul Cugir: Tiut – Tăban, Radu Ştefan, Potopea, Trăşcan, Cl. Oara, M. Neagu, Iul. Cristea, Al. Şuteu, L. Itu, I. Radu (Iovănescu, Al. Cîmpean, A. Ianc. Nu au jucat Lăncrănjan, Şuvaina, Al. Man, Tothăzan.